Fenomény: Denník Anny Frankovej (29.10.2020 20:00)
28:37
Podcast: Fenomény

Fenomény: Denník Anny Frankovej (29.10.2020 20:00)

29.10.2020
Je veľa kníh, filmov či inak umelecky spracovaných príbehov, ktoré nám približujú hrôzu holokaustu. No len niektoré z nich majú skutočnú pečať prežitého, autentického svedectva. Medzi ne rozhodne patrí výnimočná kniha Denník Anny Frankovej, ktorá má obrovskú výpovednú hodnotu a emocionálny náboj. O to, že denník Anny sa vôbec stal knihou sa zaslúžil jej otec Otto, ktorý ako jediný z rodiny prežil druhú svetovú vojnu. A v tomto roku vyšiel denník dokonca aj ako komiks, takže výnimočný text sprevádza aj vizuálny zážitok. Knihu Denník Anny Frankovej v rámci autorského cyklu relácie RTVS Rádia DEVÍN Fenomény spracovala Zuzana Golianová.

Podcast Fenomény je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Autor: RTVS
Kategórie: Kultúra
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.