Fenomény: Terakotová armáda (4.3.2021 20:00)
30:51
Podcast: Fenomény

Fenomény: Terakotová armáda (4.3.2021 20:00)

04.03.2021
Záujem o posmrtný život nájdeme v rôznych podobách naprieč všetkými kultúrami. Dnes obdivujeme pyramídy v Egypte či Južnej Amerike a v 70. rokoch v Číne náhoda priniesla objav, ktorý odhalil viac z pozemského i posmrtného života Prvého cisára. Bolo o ňom známe, že sa od mladého veku usiloval zvíťaziť nad smrťou. Aby dosiahol nesmrteľnosť, dal si postaviť hrobku - rozsiahlu podzemnú nekropolu stráženú terakotovou armádou. O tomto výnimočnom objave, ktorý fascinuje celý svet, sa v cykle RTVS Rádia DEVÍN Fenomény Mariana Jaremková rozpráva s vedeckou pracovníčkou Ústavu orientalistiky SAV, sinologičkou a prekladateľkou Danielou Zhang Czirákovou.

Podcast Fenomény je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Autor: RTVS
Kategórie: Kultúra
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.