Fenomény: Stradivárky (18.2.2021 20:00)
30:39
Podcast: Fenomény

Fenomény: Stradivárky (18.2.2021 20:00)

18.02.2021
Relácia RTVS Rádia DEVÍN Fenomény bude tentoraz ladiť. A to majstrovsky. Reč totiž bude o slávnych stradivárkach. Experti dodnes hľadajú odpoveď aké tajomstvo je za ich brilantným zvukom. Talianska Cremona bola a je mestom slávnych majstrov husliarov. Prečo sa práve husle jedného z nich - Antonia Stradivariho - stali synonymom dokonalosti a dodnes sú považované za najkvalitnejšie na svete? Mariana Jaremková oslovila husľového virtuóza a znalca historických sláčikových nástrojov Jaroslava Svěceného, ktorý mal možnosť hrať na niekoľkých stradivárkach a počuť budete aj potomka slávneho Stradivariho.

Podcast Fenomény je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Autor: RTVS
Kategórie: Kultúra
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.