Fenomény: Vydrica (7.12.2019 08:05)
25:28
Podcast: Fenomény

Fenomény: Vydrica (7.12.2019 08:05)

07.12.2019
Legendárnu Vydricu dnes už nikto nenazve inak ako hriešna. Zabudlo sa už na jej bohatú históriu a postavenie. Stála v nej jedna zo štyroch hlavných mestských brán, Vydrická brána, cez ktorú panovníci vstupovali do mesta, svoje paláce tam mali bohatí mešťania a bolo tam všetko, čo obyvateľom spríjemňovalo život, vrátane kúpeľov. Z malej rybárskej osady sa postupne stalo mesto v meste a genius loci Vydrice pôsobí dodnes. Ešte aspoň chvíľu. O (ne)hriešnej Vydrici sa v cykle Fenomény rozpráva Mariana Jaremková s autorom knihy „Vydrica historická - hriešna" Antonom Balážom.

Podcast Fenomény je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Autor: RTVS
Kategórie: Kultúra
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.