Fenomény: Tisíc a jeden vtip (25.6.2020 20:00)
28:15
Podcast: Fenomény

Fenomény: Tisíc a jeden vtip (25.6.2020 20:00)

25.06.2020
Aj kniha sa môže stať fenoménom, dokonca aj kniha vtipov. Zvlášť, ak odzrkadľuje peripetie doby, ak je jej autor znalcom humoru, satiry, karikatúry. Ján L. Kalina ním bol. Prvé vydanie knihy „Tisíc a jeden vtip“ vyšlo v roku 1969, aktuálne vyšlo po 50 rokoch tretie vydanie. Prešlo pol storočie a kniha je stále tu – ako vtipný svedok doby. A nie len to. Za legendárnou zbierkou vtipov je dramatický osud Jána L. Kalinu i jeho rodiny. O tom všetkom sa v tejto časti relácie RTVS Rádia DEVÍN Fenomény autorka relácie Zuzana Golianová rozpráva so spisovateľom, editorom, zostavovateľom knihy, autorom doslovu Dušanom Taragelom a za grafický dizajn a sadzbu knihy s Vladom Holinom.

Podcast Fenomény je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Autor: RTVS
Kategórie: Kultúra
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.