Fenomény: Benzínka bratov Zigmundovcov (14.1.2021 20:00)
24:03
Podcast: Fenomény

Fenomény: Benzínka bratov Zigmundovcov (14.1.2021 20:00)

14.01.2021
O tom, že aj čerpacia stanica môže mať svoju históriu, svoj príbeh a miesto v meste, vás v tejto časti relácie RTVS Rádia DEVÍN Fenomény presvedčí Zuzana Golianová spolu so svojím hosťom, dizajnérom Marošom Schmidtom – povereným riadením Slovenského centra dizajnu. Bola to najstaršia čerpacia stanica v Bratislave, mala 80 rokov a stáli za ňou úspešní bratia Rudolf a Oldřich Zigmundovci z Prahy, známe BZ ako Bratři Zigmundové. Možno si na ňu pamätáte, stála medzi ulicami Račianskou, Jarošovou a Kukučínovou. No len do konca októbra minulého roka. Tam – na prázdnom mieste – nateraz jej príbeh končí.

Podcast Fenomény je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Autor: RTVS
Kategórie: Kultúra
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.