Fenomény: Friedrichovi Dürrenmattovi (20.5.2021 20:00)
31:57
Podcast: Fenomény

Fenomény: Friedrichovi Dürrenmattovi (20.5.2021 20:00)

20.05.2021
Na začiatku roka sme si pripomenuli sto rokov od narodenia Friedricha Dürrenmatta. Pre mnohých môžu byť takmer synonymom jeho mena tituly divadelných hier Fyzici či Návšteva starej dámy. Bol to výnimočný, racionálny autor, ktorý poukazuje na iracionalitu sveta a človeka v ňom. V jeho tvorbe sledujeme prvok náhody, ale aj grotesky, absurdity, tematicky toho, čo ho na svete znepokojovalo – pravda, spravodlivosť, justícia, ale aj človek – záhada, ktorá sa nedá pochopiť. Aj o tom všetkom budú Fenomény Zuzany Golianovej, ktorá na rozhovor pozvala Jána Jambora z Ústavu svetovej literatúry Slovenskej akadémie vied Bratislava, Inštitútu germanistiky a Filozofickej fakulty Prešovskej univerzity v Prešove a režiséra Ondreja Spišáka, umeleckého šéfa Divadla Astorka Korzo ´90.

Podcast Fenomény je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Autor: RTVS
Kategórie: Kultúra
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.