Fenomény: Divadlo na korze (15.10.2020 20:00)
29:09
Podcast: Fenomény

Fenomény: Divadlo na korze (15.10.2020 20:00)

15.10.2020
Divadlo na korze bolo divadlo, ktoré existovalo veľmi krátko, no pre slovenské divadlo je dodnes obrovským prínosom. Za tri sezóny 1968 – 1971 vytvorilo čisto generačné – a dnes už vieme, že aj legendárne divadlo –, osem inscenácií. Osudové stretnutie, absolútna súhra vo videní spoločnosti, jednota v divadelnej estetike bez manifestu. V tejto časti relácie RTVS Rádia DEVÍN Fenomény sa tejto zásadnej divadelnej scéne venuje Zuzana Golianová. Budete počuť divadelného historika Vladimíra Štefka, Milana Lasicu, Martina Hubu, Petra Mikulíka, Martina Porubjaka, Kornela Földváriho, čiže aj hlasy, ktorých nositelia už nie sú medzi nami, no spoluvytvárali Divadlo a korze.

Podcast Fenomény je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Autor: RTVS
Kategórie: Kultúra
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.