Fenomény: Fotograf Martin Martinček (12.11.2020 21:30)
30:45
Podcast: Fenomény

Fenomény: Fotograf Martin Martinček (12.11.2020 21:30)

12.11.2020
Táto časť relácie RTVS Rádia DEVÍN Fenomény je venovaná legende slovenskej fotografii Martinovi Martinčekovi. Vo svojej tvorbe sa zameral na krajinu, milovaný Liptov a na obyčajných ľudí, ktorí žili svoje životy tak, ako sa dalo, ako vedeli. Život Martina Martinčeka, civilným povolaním právnika, ovplyvnila politické situácia, najmä udalosti po februári 1948. Autorka relácie Zuzana Golianová pozvala na rozprávanie teoretika a historika fotografie, publicistu Mariána Pauera a z archívu Slovenského rozhlasu vybrala aj hlas samotného Martina Matinčeka, jeho manželky, výraznej osobnosti slovenskej maľby Ester Šimerovej-Martinčekovej, aj básnika Milana Rúfusa.

Podcast Fenomény je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Autor: RTVS
Kategórie: Kultúra
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.