Fenomény: Manderlák (5.10.2019 08:05)
27:00
Podcast: Fenomény

Fenomény: Manderlák (5.10.2019 08:05)

05.10.2019
Prvý bratislavský mrakodrap – Manderlák – dodnes stojí v historickom jadre Bratislavy. Ide o výnimočné moderné dielo, ktoré zmenilo celú siluetu mesta a zapísalo sa medzi výrazné stavby modernej architektúry nielen Bratislavy, ale aj Československa. Stojí už takmer 85 rokov, má jedenásť poschodí, má svoju históriu, tradíciu, svojich obyvateľov, obdivovateľov a najmä atmosféru, pre staromešťanov aj nostalgiu. Zuzana Golianová sa o Manderláku rozpráva s Katarínou Haberlandovou, historičkou architektúry z historického ústavu oddelenia architektúry Slovenskej akadémie vied a oslovila aj tých, ktorí priamo tam bývali či ich detstvo súviselo s Manderlákom – scenáristku a spisovateľku Hanu Lasicovú a výtvarníčku Natašu Štefunkovú. Vypočujte si príbeh prvého bratislavského mrakodrapu, ktorý sprostredkúvavame v rámci autorského cyklu RTVS Rádia DEVÍN – Fenomény.

Podcast Fenomény je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Autor: RTVS
Kategórie: Kultúra
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.