Fenomény: LP platňa (17.9.2020 20:00)
22:15
Podcast: Fenomény

Fenomény: LP platňa (17.9.2020 20:00)

17.09.2020
Zuzana Golianová sa rozhodla venovať v tejto časti cyklu relácie RTVS Rádia DEVÍN Fenomény gramofónovým platniam, elpéčkam, vinylu... to sú všetko názvy, ktoré sme mali vo svojej slovnej zásobe približne do 90. rokov. Potom tento hudobný nosič, ktorý lákal nielen hudobníkov, ale aj výtvarníkov a v prvom rade zberateľov, vytlačili kompaktné disky, cédečka. Trvalo niekoľko rokov a dnes hlásia výrobcovia LP platní rekordné čísla predajov. Autorka oslovila dvoch zberateľov, milovníkov hudby: hudobného publicistu Olivera Reháka a hudobného redaktora Rádia DEVÍN Igora Javorského.

Podcast Fenomény je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Autor: RTVS
Kategórie: Kultúra
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.