Fenomény: Kniha – inak (25.1.2020 08:05)
22:53
Podcast: Fenomény

Fenomény: Kniha – inak (25.1.2020 08:05)

25.01.2020
„Kniha je absolútne tichá, ale vie spôsobiť rachot v našom vnútri, vo vnútri čitateľa," hovorí výtvarník Matej Krén, ktorého do tejto časti relácie RTVS Rádia DEVÍN Fenomény oslovila Zuzana Golianová.Témou je kniha, ale „kniha inak". Uvažovať, hovoriť o knihe je také náročné, ako aj jednoduché. Na jednej strane ju všetci poznáme, na strane druhej má táto téma nespočetne veľa rovín, aj tých mimo literatúru. Ak poznáte tvorbu Mateja Kréna, jeho inštalácie, vidíte knihy úplne v inom kontexte. A zrazu sa dá o knihe hovoriť ako o médiu - a opäť, o médiu trvalom, húževnatom a zároveň krehkom.

Podcast Fenomény je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Autor: RTVS
Kategórie: Kultúra
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.