Fenomény: Lekáreň U Salvátora (9.7.2020 20:00)
26:59
Podcast: Fenomény

Fenomény: Lekáreň U Salvátora (9.7.2020 20:00)

09.07.2020
Lekáreň U Salvátora, jej história siaha do 18. storočia. Prežila monarchiu, prvú republiku, Slovenský štát, socializmus a otvorená bola do roku 1996. Patrila vždy k tým obľúbeným. Novorenesančná stavba s pôsobivou sochou spasiteľa na čelnej fasáde stojí v centre historického jadra v Bratislave, na Panskej 35. Podobných budov – významných architektonických objektov so svojím príbehom už nemá Bratislava veľa. Stavby, ktoré by mohli rozšíriť zoznam dnes tých, ktoré označujeme za ikonické – padli za obeť buď času, alebo režimom, za ktorými stáli ľudia s inými hodnotami. O Lekárni U Salvátora ako o fenoméne hovorila autorka relácie RTVS Rádia DEVÍN Fenomény Zuzana Golianová s riaditeľom Mestského ústavu ochrany pamiatok v Bratislave Ivanom Štasselom.

Podcast Fenomény je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Autor: RTVS
Kategórie: Kultúra
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.