Duleba: Bilaterálna agenda Ruska a krajín Vyšehradu sa z roka na rok zužuje
39:31

Duleba: Bilaterálna agenda Ruska a krajín Vyšehradu sa z roka na rok zužuje

30.04.2020
Putin podľa slovenského experta na Rusko už nechce byť hromozvodom zodpovednosti za všetko, čo sa deje v Rusku. Reforma ústavy, ktorú pripravuje, však môže „zabrániť budúcej dohode s Kyjevom”, a preto ohroziť aj dialóg s EÚ. V pravidelnom podcaste portálu EURACTIV.sk, tentokrát v rozhovore s analytikom Slovenskej spoločnosti pre zahraničnú politiku, Alexandrom Dulebom sa dozviete: - či sa dá veriť číslam o počte nakazených a obrovskom množstve testov, ktoré deklaruje Moskva, - kto je v Rusku skutočnou tvárou boja proti pandémii a prečo bude krajina cítiť následy krízy dvojnásobne, - či sa v reforme ústavy vytvára pre prezidenta Vladimíra Putina a jeho opätovnú vládu výnimka, - ako môže zmena ruskej ústavy ovplyvniť vzťahy s Európskou úniou, - ako autoritársky režim ovplyvňuje krajiny Vyšehradu a či sa Viktor Orbán inšpiruje práve Putinom. ------- Tento podcast vznikol vďaka EuroPolicy a EURACTIV Slovensko v spolupráci s pražskou kanceláriou Heinrich-Böll-Stiftung. ------- Pripravili Lucia Yar a Štefan Bako. -------- Všetky podcasty portálu EURACTIV Slovensko si môžete vypočuť na www.euractiv.sk/podcasty, v aplikácii Apple podcasty, PodBean, Sticher, Google podcasty a streamovacej služby Spotify.

Podcast EURACTIV Slovensko je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.