Diskusia | Európske nástroje: Európsky rozpočet ako hlavný nástroj boja proti kríze
01:41:25

Diskusia | Európske nástroje: Európsky rozpočet ako hlavný nástroj boja proti kríze

13.05.2020
Záznam z diskusie "COVID-19 | Európske nástroje: Európsky rozpočet ako hlavný nástroj boja proti kríze", ktorá sa konala 13. mája 2020. Podľa predsedníčky Európskej komisie Ursuly von der Leyen má byť hlavným európskym nástrojom na boj s hospodárskymi následkami pandémie COVID-19 spoločný rozpočet EÚ. Prvé prostriedky boli vyčlenené už v rámci súčasného rozpočtu: presmerovanie nevyužitých eurofondov, garancie pre Európsku investičnú banku, či Fond solidarity. Obnova európskej ekonomiky si však vyžiada aj reprioritizáciu výdavkov v nasledujúcom finančnom rámci (2021 – 2027). Cieľom podujatia je hľadať spôsoby, akým môže Slovensko najefektívnejšie využiť existujúce prostriedky európskeho rozpočtu pre riešenie ekonomických následkov pandémie a diskutovať, ako táto kríza ovplyvňuje záujmy / pozície Slovenska v rokovaniach o budúcom finančnom rámci. Prioritne sa zameriame na niekoľko otázok: - Je Slovensko pripravené využiť existujúce možnosti podpory? Ako zapadajú do súčasných plánov vlády? - Aké typy aktivít / projektov by malo Slovensko z európskych peňazí podporovať? - Ako nastaviť čerpanie európskych peňazí (oblasti, mechanizmy) v budúcom programovom období tak, aby čo najviac pomohli prekonať hospodárske následky krízy? DISKUTOVALI - Martin Klus, Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR - Peter Kmec, Národná rada Slovenskej republiky (SMER-SD) - Ladislav Miko, Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku - Roman Dojčák, Európska investičná banka MODERÁTOR: Radovan Geist, EURACTIV Slovensko Podujatie organizuje EuroPolicy, o.z. a Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku v spolupráci s EURACTIV Slovensko.

Podcast EURACTIV Slovensko je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.