Lexmann: Únia nemá hľadať väčšiu autonómiu, ale posilňovať transatlantickú spoluprácu
44:40

Lexmann: Únia nemá hľadať väčšiu autonómiu, ale posilňovať transatlantickú spoluprácu

08.04.2021
Demokratický svet sa vždy spamätá až vo chvíli, keď sa s tým už len ťažko dá niečo robiť, hovorí o Číne europoslankyňa Miriam Lexmann, na ktorú Peking uvalil sankcie. Slovenský Ústavný súd vo veci jej neskorého nástupu do europarlamentu odmietol rozhodnúť. Hlas voliča KDH preto podľa nej nemal takú istú váhu ako hlas voliča iných strán. Miriam Lexmann (KDH/EPP) je poslankyňou v Európskom parlamente. Kvôli chybe v prepočítavacej formule na prerozdelenie mandátov v eurovoľbách na Slovensku prebrala svoj mandát až po brexite.  V rozhovore s europoslankyňou sa dozviete aj to: - prečo by sme mali odobrať olympiádu Číne, - čo očakáva od vzťahov s USA po nástupe Bidena, - že ústavný súd o sťažnosti KDH na eurovoľby nerozhodol, - aké boli reakcie Bruselu na nákup Sputnika V. Podcast bol nahrávaný 16. marca 2021. --- Podcast vyšiel v rámci projektu spolufinancovaného Európskou úniou. --- Vyrobili Rastislav Kačmár (Denník N), Lucia Yar a Štefan Bako. --- Všetky podcasty portálu EURACTIV Slovensko si môžete vypočuť na www.euractiv.sk/podcasty, v aplikácii Apple podcasty, PodBean, Sticher, Google podcasty a streamovacej služby Spotify.

Podcast EURACTIV Slovensko je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.