Laura Kövesi: Uvedomujem si, že očakávania odo mňa a od Európskej prokuratúry sú veľké
33:32

Laura Kövesi: Uvedomujem si, že očakávania odo mňa a od Európskej prokuratúry sú veľké

08.05.2020
O tom, či bude Európska prokuratúra schopná efektívne stíhať podvody a korupciu rozhodne aj výška jej rozpočtu. Finančné možnosti ovplyvnia aj rokovania o počte európskych prokurátorov, ktorí budú vyšetrovať prípady v členských štátoch, vysvetľuje v rozhovore pre EURACTIV Slovensko hlavná európska prokurátorka LAURA C. KÖVESI. Laura Codruța Kövesi je bývalá rumunská generálna prokurátorka a bývalá šéfka rumunského Národného protikorupčného riaditeľstva (DNA). Od októbra 2019 vedie novú Európsku prokuratúru (European Public Prosecutor´s Office, EPPO). V rozhovore s Laurou C. Kövesi, prvým v jej novej funkcii, sa dozviete: - čo si myslí o rozsudku ESĽP, ktorý jej dal za pravdu v spore s rumunskou vládou; - ako vnímala podporný list od rodín Jána Kuciaka a Daphne Caruana Galizia; - ktorý štát brzdí ďalšie kroky v príprave Európskej prokuratúry a či začne fungovať v novembri 2020; - prečo má problém so „štvrtinovými“ a „polovičnými“ prokurátormi; - že v prvý deň fungovania Európskej prokuratúry pristane na stole prokurátorom 3000 prípadov; - či čaká viac práce pre Európsku prokuratúru v dôsledku aktuálnych zmien v eurofondoch; - ako plánuje chrániť európskych prokurátorov v členských štátoch pred zastrašovaním, - či je sama pripravená pracovať pod tlakom ------- Pripravili Zuzana Gabrižová, Radovan Geist a Štefan Bako. -------- Všetky podcasty portálu EURACTIV Slovensko si môžete vypočuť na www.euractiv.sk/podcasty, v aplikácii Apple podcasty, PodBean, Sticher, Google podcasty a streamovacej služby Spotify.

Podcast EURACTIV Slovensko je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.