Diskusia | Západný Balkán ako súčasť Európy
01:35:29

Diskusia | Západný Balkán ako súčasť Európy

25.11.2020
Západný Balkán ostáva pre Európsku úniu kľúčovým regiónom. EÚ však musí okrem požiadaviek na šesticu krajín ponúkať aj jasnú cestu, vytýčiť jej mantinely a tesne pred cieľom sa nezľaknúť. Krajiny Západného Balkánu stále nemajú pred sebou dátum možného prístupu do Únie. Vďaka zmenám, ktoré priniesla nová metodika pre vyhodnocovanie progresu jednotlivých krajín, by sa prístupové rokovania mali zefektívniť. Po správach o pokroku krajín Západného Balkánu čaká Úniu aj predstavenie návrhu plánu hospodárskej obnovy pre región, zameraného na investičné iniciatívy. Rečníci: - VLADIMÍR BILČÍK, poslanec Európskeho parlamentu (SPOLU-OD/EPP) - MICHAL ŠIMEČKA, poslanec Európskeho parlamentu (PS/Renew Europe) - KATARÍNA MATHERNOVÁ, zástupkyňa generálneho riaditeľa EK pre susedskú politiku a rokovania o rozšírení - PETER KADVAN, Odbor štátov juhovýchodnej Európy a Turecka, Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Diskusiu moderuje LUCIA YAR, EURACTIV Slovensko Videozáznam z podujatia si môžete pozrieť na https://euractiv.sk/section/rozsirovanie/video/diskusia-zapadny-balkan-ako-sucast-europy/ ------- Spracoval Adam Bajla a Štefan Bako. -------- Všetky podcasty portálu EURACTIV Slovensko si môžete vypočuť na www.euractiv.sk/podcasty, v aplikácii Apple podcasty, PodBean, Sticher, Google podcasty a streamovacej služby Spotify.

Podcast EURACTIV Slovensko je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.