Expertka na participáciu: Očakávať debatu na eurotémy bez skúsenosti z lokálnej úrovne je neférové
26:54

Expertka na participáciu: Očakávať debatu na eurotémy bez skúsenosti z lokálnej úrovne je neférové

18.03.2021
„Ak sa stretávajú rôznorodé záujmy a názory, vedie to k „obrusovaniu“ konkrétností. Presne to často vyčítame európskym politikám – že sú tak všeobecné, až sa v nich nedá vyznať,“ hovorí KAROLÍNA MIKOVÁ z PDCS. Konferencia o budúcnosti Európy plánuje zapojiť do debát milióny Európanov. Podľa odborníčky by preto malo byť jej cieľom ukázať občanom, aké náročné je hľadať konsenzus pri kontakte s odlišnými názormi. Špeciál k téme nájdete na http://bit.ly/euractivKOBE --- Realizované s finančnou podporou Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR v rámci dotačného programu medzinárodné vzťahy a zahraničná politika SR. Za obsah výstupov je výlučne zodpovedné EuroPolicy, o.z. --- Podcast pripravili Lucia Yar a Štefan Bako. --- Všetky podcasty portálu EURACTIV Slovensko si môžete vypočuť na www.euractiv.sk/podcasty, v aplikácii Apple podcasty, PodBean, Sticher, Google podcasty a streamovacej služby Spotify.

Podcast EURACTIV Slovensko je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.