Modrá vlna | Matovič v Bruseli
19:41

Modrá vlna | Matovič v Bruseli

06.10.2020
Dnešná epizóda je zase raz trochu netypická, lebo veď treba si posúvať vlastné mantinely. A takto som si ich posunul aj ja minulý týždeň. Na štvrtok a piatok bol zvolaný samit šéfov vlád a hláv členských štátov EÚ a mne napadlo, že do Bruselu opäť zavítal aj náš slovenský premiér pán Matovič – a určite bude aj nejaký brífing. Išlo o historicky prvú tlačovku, na ktorú som išiel pod hlavičkou podcastu Modrá vlna. Ako zástupca seriózneho média. Pre šéfa slovenskej vlády som si pripravil tri otázky, ktoré súviseli s témami samitu. Nakoniec som mu položil len druhú a tretiu. Je však jasné, že ak by bol býval priestor pre dlhší rozhovor, otázok pre premiéra Matoviča sa ponúkalo po samite omnoho viac než len tie tri, ktorým som sa tu dnes podrobnejšie venoval. Jednak vecných, ktoré by sa týkali preberaných tém samitu, ale mňa by možno ešte viac zaujímali odpovede na otázky týkajúce sa budovania osobných vzťahov. Ak by Igor Matovič počas tohto volebného obdobia dokázal využiť svoju prirodzenú žoviálnosť podľa vzoru veľkého Jean-Claude Junckera z malého Luxemburska, nemuselo by to byť márne. Prvé dva samity však v každom prípade absolvoval so cťou, a to u nás nie je zase až taká samozrejmosť. Autor podcastu „Modrá vlna“ je nezávislým konzultantom v oblasti public affairs registrovaným v Belgickom kráľovstve. Myšlienky vyslovené v podcaste sú jeho vlastné a nemusia odrážať názory jeho klientov. Prípadná inzercia a platené oznamy sú v podcaste jasne označené.

Podcast EURACTIV Slovensko je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.