Diskusia | Zelená regionálna energetika na Slovensku
01:35:36

Diskusia | Zelená regionálna energetika na Slovensku

10.06.2020
Slovenská republika sa zaviazala plniť klimatické ciele, nevyhnutné na odvrátenie krízy globálneho ekosystému. Predpokladom ich napĺňania je udržateľná energetická politika na regionálnej a lokálnej úrovni. Na vytváranie modernej regionálnej a miestnej energetiky, založenej na faktoch a vedeckom poznaní, potrebujeme odborné, technické a finančné kapacity, ktoré dnes až na výnimky neexistujú. Štúdia s názvom ,,Zelená lokálna energia – cesta pre Slovensko” mapuje súčasný stav a navrhuje opatrenia pre štát, vyššie územné celky a miestne samosprávy, ktoré vytvoria predpoklady na vznik udržateľnej regionálnej a lokálnej energetiky na báze maximálnej možnej sebestačnosti a využitia obnoviteľných zdrojov energie. Podujatie predstaví závery štúdie a v rámci diskusie sa podrobnejšie zameria na niekoľko otázok: 1)Aký je stav kapacít pre tvorbu a realizáciu udržateľnej energetiky na regionálnej a miestnej úrovni a ako ho posilniť? 2) V čom nás môžu inšpirovať úspešné príklady zo zahraničia? 3) Ako financovať budovanie udržateľnej energetiky na regionálnej a miestnej úrovni? Diskutovali: - Karol Galek, Ministerstvo hospodárstva SR - Roman Havlíček, Úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu - Juraj Zamkovský, Priatelia Zeme-CEPA - Milan Ftáčnik, Univerzita Komenského v Bratislave Úvodné slovo: Robert Žanony, Friedrich-Ebert-Stiftung Moderátor: Radovan Geist, EURACTIV Slovensko Podujatie organizuje EuroPolicy, o.z. a Friedrich-Ebert-Stiftung, kancelária v Bratislave v spolupráci s EURACTIV Slovensko.

Podcast EURACTIV Slovensko je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.