Jiří Přibáň: Koronabondy sú absolútna nevyhnutnosť
17:46

Jiří Přibáň: Koronabondy sú absolútna nevyhnutnosť

24.04.2020
Pandemická kríza je bezprecedentná a tomu musí zodpovedať aj ponuka riešení. Menová únia sa musí zároveň stať úniou dlhovou, inak sa viaceré krajiny budú čoskoro pýtať, či má zmysel zostať jej súčasťou, hovorí v rozhovore pre EURACTIV Slovensko český profesor JIŘÍ PŘIBÁŇ. Jiří Přibáň je profesorom právnej filozofie, sociológie práva a právnej teórie, pôsobí ako riaditeľ Právno-sociologického centra na School of Law and Politics, Univerzity v Cardiffe, Wales. Je autorom mnohých publikácií, napríklad: Italské črty (2020); Hledání dějin. O české státnosti a identitě (2018); Tyranizovaná spravedlnost. Rozhovor s Karlem Hvížďalou (2013). V rozhovore Jiří Príbáň vysvetľuje: - prečo musia politici vstúpiť do ekonomického priestoru; - že obetovanie jednotného trhu by bolo „totálnou skazou“; - prečo používa v súvislosti s Maďarskom slová ako „diktatúra“ a „prevrat“; - čo s tým majú rakúski a nemeckí konzervatívci; - prečo sa Súdny dvor EÚ nemôže stať ústavným súdom členských krajín. ------- Pripravili Zuzana Gabrižová a Štefan Bako. -------- Všetky podcasty portálu EURACTIV Slovensko si môžete vypočuť na www.euractiv.sk/podcasty, v aplikácii Apple podcasty, PodBean, Sticher, Google podcasty a streamovacej služby Spotify.

Podcast EURACTIV Slovensko je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.