Discussion | Winners and Losers Of The Pandemic - The Visegrad Outlook
01:37:30

Discussion | Winners and Losers Of The Pandemic - The Visegrad Outlook

21.01.2021
--- Podcast v anglickom jazyku --- Pandémia koronavírusu naplno odhalila všetky slabiny krajín strednej Európy a postavila ich pod dosiaľ nepoznaný ekonomický spoločenský a sociálny tlak. Verejné politiky vo veľkej miere prešli do krízového režimu. Aké poučenia z prináša kríza Slovensku, Maďarsku, Poľsku a Českej republike? Ktoré sektory a skupiny postihne najviac a môže pre niektoré znamenať príležitosť – za akých podmienok a za akú cenu? Urýchli sa digitalizácia spoločností? Posilní sa podpora najzraniteľnejších a ľudí v prvej línii? Diskutovali: - Danuše Nerudová, rektorka Mendelovej univerzity v Brne, Česká republika - Ágota Scharle, výskumníčka Budapest Institute, Maďarsko - Miriama Letovanec Svetkovská, bývalá riaditeľka Implementačnej jednotky na Úrade vlády SR - Paweł Śliwowski, Poľský ekonomický inštitút, Varšava Moderovanie: Zuzana Gabrižová, šéfredaktorka EURACTIV Slovensko --- Tento podcast vznikol vďaka podpore Medzinárodného vyšehradského fondu a spolupráce EURACTIV Slovensko, EURACTIV Česká republika, EURACTIV Poľsko a Political Capital. --- Vyrobili Zuzana Gabrižová, Adam Bajla a Štefan Bako --- Všetky podcasty portálu EURACTIV Slovensko si môžete vypočuť na www.euractiv.sk/podcasty, v aplikácii Apple podcasty, PodBean, Sticher, Google podcasty a streamovacej služby Spotify.

Podcast EURACTIV Slovensko je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.