EURACTIV Podcast | Pollák: Chcem upozorniť komisiu a parlament, že eurofondy kontrolujú nedostatočne
45:30

EURACTIV Podcast | Pollák: Chcem upozorniť komisiu a parlament, že eurofondy kontrolujú nedostatočne

08.08.2019
O členstve v Európskej ľudovej strane, o voľbe novej predsedníčky Európskej komisie Ursuly von der Leyen, či o podobe rozpočtu Európskej únie po roku 2020 a o tom, aké miesto v ňom bude mať kohézna politika sa Marián Koreň rozprával s europoslancom Petrom Pollákom. Peter Pollák je europoslancom za hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti vo frakcii Európskej ľudovej strany. Do Európskeho parlamentu sa dostal z tretieho miesta kandidátky so ziskom 23 815 preferenčných hlasov. Počas druhej vlády Roberta Fica ako zástupca opozície zastával post Splnomocnenca vlády pre rómske komunity. Pollák sa v roku 2012 stal prvým rómskym poslancom v Národnej rade a po májových eurovoľbách tiež prvým rómskym europoslancom zo Slovenska. V Európskom parlamente je členom Výboru pre kultúru a vzdelávanie (CULT) a náhradníkom vo Výbore pre regionálny rozvoj (REGI).

Podcast EURACTIV Slovensko je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.