Diskusia | Zelený reštart slovenskej ekonomiky – Plán obnovy
01:36:19

Diskusia | Zelený reštart slovenskej ekonomiky – Plán obnovy

26.10.2020
Európska únia vyčlenila na obnovu ekonomiky krajín po pandémii Covid-19 rekordnú sumu. Aby mohlo Slovensko čerpať 7,5 miliardy eur z Fondu obnovy, musí prísť do 15. októbra s Národným plánom obnovy a odolnosti. Podľa Európskej komisie by masívne investície do oživenia ekonomiky nemali prebiehať na úkor environmentálnych cieľov, ale naopak, tie by mali byť centrálnym prvkom obnovy. Miliardy eur by malo Slovensko podľa Komisie využiť na reštrukturalizáciu hospodárstva, aby sa stalo udržateľnejšie a odolnejšie nielen voči koronakríze, ale najmä voči dôsledkom zmeny klímy. Na čo Slovensko minie peniaze závisí od toho, aké priority nastavia jednotlivé rezorty. Podstatná pre výber investícií by mala byť aj verejná diskusia, ktorá má začať v priebehu septembra. PANELISTI - Lívia Vašáková, poradkyňa predsedu vlády pre Zelenú ekonomiku a Fond obnovy - Richard Kvasňovský, Slovenský plynárenský a naftový zväz - Richard Filčák, Prognostický ústav SAV - Lucia Szabová, Iniciatíva Znepokojené matky Moderovala Irena Jenčová, EURACTIV Slovensko ----------- Tento podcast vznikol vďaka spolupráci so Slovenským plynárenským priemyslom, a.s. ------- Spracoval Adam Bajla a Štefan Bako. -------- Všetky podcasty portálu EURACTIV Slovensko si môžete vypočuť na www.euractiv.sk/podcasty, v aplikácii Apple podcasty, PodBean, Sticher, Google podcasty a streamovacej služby Spotify.

Podcast EURACTIV Slovensko je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.