Diskusia | EÚ ako globálny hráč v post-pandemickom svete
01:40:56

Diskusia | EÚ ako globálny hráč v post-pandemickom svete

01.06.2021
Pandémia, nový muž v Bielom dome, silnejúce ambície Číny, Putinova realpolitika, aj noví, silní hráči na svetovej scéne. Tieto, ale aj ďalšie faktory ovplyvnili globálnu politiku a pozície jednotlivých veľmocí. Hlavnými otázkami v diskusii boli: – Ako sa však zmenilo postavenie EÚ ako globálneho hráča? – Kto si na medzinárodnej scéne polepšil a kto pohoršil? – Aké partnerstvá vznikli a kde sa musí Únia poučiť? – Ako môže pomôcť Slovensko? Diskusiu otvoril Urban Überschär, riaditeľ zastúpenia Friedrich-Ebert-Stiftung v ČR a SR. V panelovej diskusii vystúpili: - Monika Beňová, poslankyňa Európskeho parlamentu (Smer-SD / S&D) - Vladimír Bilčík, poslanec Európskeho parlamentu (Spolu-OD / EPP) - Peter Kmec, poslanec Národnej rady SR (Hlas-SD) - Radovan Geist, analytik a vydavateľ EURACTIV Slovensko Diskusiu moderovala Lucia Yar, zastupujúca šéfredaktorka EURACTIV Slovensko.

Podcast EURACTIV Slovensko je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.