Miriam Lexmann: Nečitateľný partner nikoho nezaujíma, musíme mať jasnú zahraničnú politiku
29:12

Miriam Lexmann: Nečitateľný partner nikoho nezaujíma, musíme mať jasnú zahraničnú politiku

14.01.2020
Voľby 2020 | Rusko považuje za hrozbu a v slovenských strategických dokumentoch by sme to podľa gestorky strany KDH pre európsku a zahraničnú politiku mali deklarovať. Kultúrno-etické otázky by mal Brusel jednoznačne ponechať na členských štátoch, hovorí. Miriam Lexmann je zvolenou europoslankyňou, poradkyňou strany KDH pre zahraničnú a európsku politiku a jednou z tvorkýň programu strany v tejto oblasti. V rozhovore s ňou sa dozviete: - či očakáva brexit koncom januára, - dokedy by KDH podporovalo sankcie voči Rusku, - prečo by bola za asertívnejšie vystupovanie voči Číne a akými spôsobmi by to malá krajina ako Slovensko vedela zvládnuť, že komponenty spoločnosti Huawei považuje za hrozbu, ktorá by sa mala odzrkadliť aj pri budovaní novej infraštruktúry 5G sietí, - či by mala EÚ ostať kresťanským klubom, nakoľko KDH požaduje zastavenie prístupových rokovaní s Tureckom. ------- Podcast je súčasťou série predvolebných rozhovorov s expertmi politických strán na rôzne tematické oblasti. Prinesieme jeden podcast za každú relevantnú politickú stranu, pričom témy rozhovorov sa budú líšiť ------- Pripravili Katarína Detersová, Pavol Szalai, Štefan Bako a Adam Bajla. -------- Všetky podcasty portálu EURACTIV Slovensko si môžete vypočuť na www.euractiv.sk/podcasty, v aplikácii Apple podcasty, PodBean, Sticher, Google podcasty a streamovacej služby Spotify.

Podcast EURACTIV Slovensko je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.