Európsky týždeň | Americký obrat pri patentoch na vakcíny dostal Úniu do ťažkej pozície
09:12

Európsky týždeň | Americký obrat pri patentoch na vakcíny dostal Úniu do ťažkej pozície

10.05.2021
USA a EÚ boli dlho na jednej strane a uvoľnenie vakcínových patentov odmietali. Po otočení americkej pozície bude pre Komisiu náročné svoj postoj udržať. Riskuje obvinenia, že nepomáha rozvojovému svetu. V druhej časti rozhovoru Radovan Geist hovorí o napätí medzi Spojeným kráľovstvom a Francúzskom ohľadom rybolovu po Brexite. Vyrobila redakcia rozhlasu RTVS (Soňa Weissová) v spolupráci s portálom EURACTIV Slovensko.

Podcast EURACTIV Slovensko je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.