Diskusia | Obnoviteľné plyny: Kde je ich miesto v energetike do roku 2050?
01:46:01

Diskusia | Obnoviteľné plyny: Kde je ich miesto v energetike do roku 2050?

02.07.2021
Rozvoj palív, ako je biometán a vodík, považuje Európska komisia za kľúčový pre dosiahnutie uhlíkovej neutrality do roku 2050. Zároveň upozorňuje, že obnoviteľných plynov bude nedostatok a budú drahé. Preto je potrebné ich prioritne nasmerovať do tých sektorov, ktoré nie je možné dekarbonizovať inak. Dopyt po obnoviteľných plynoch a vodíku bude mať dôležité dôsledky pre ďalšie investície do existujúcich plynárenských sietí. Otázky do diskusie: – Aké sú príležitosti a výzvy na zväčšenie objemu obnoviteľných plynov? Aké požiadavky to kladie na infraštruktúru? – V akých sektoroch budú zelené plyny potrebné najviac? Aké politické riešenia uprednostniť v prípade týchto ťažko elektrifikovateľných odvetví? – Aké politické stimuly by pomohli zvýšiť výrobu a dopyt po zelených plynoch v cieľových odvetviach? Diskutovali: - Elena Višnar-Malinovská, vedúca oddelenia na Generálnom riaditeľstve Európskej komisie pre klímu - Karol Galek, štátny tajomník Ministerstva hospodárstva SR - Juraj Adamica, zástupca riaditeľa odboru regulácie a compliance, SPP - Juraj Melichár, Priatelia Zeme-CEPA Diskusiu moderovala Irena Jenčová, editorka portálu EURACTIV Slovensko.

Podcast EURACTIV Slovensko je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.