Dobré ráno, americký prezident: Volebný rok poznačil vírus a rasizmus (4. časť minisérie)
18:41

Dobré ráno, americký prezident: Volebný rok poznačil vírus a rasizmus (4. časť minisérie)

02.11.2020

Prvá predvolebná kampaň Baracka Obamu, po ktorej porazil senátora Johna McCaina, sa sústreďovala na vojnu v Iraku a na dopady finančnej krízy. Pred štyrmi rokmi, keď Donald Trump porazil Hillary Clintonovú, bola témou - ak ju neprehlušili hádky a opäť rôzne konšpiračné teórie - napríklad ekonomika, práva žien, alebo úloha Spojených štátov vo svete, trochu viac sme si o tom povedali v prvej časti tejto minisérie. 

To, čo kampaň definuje tento rok, nepredvídal a nezažil už veľmi dlho nikto. Pandémia postavila do výnimočného stavu celý svet a výrazne ovplyvnila aj voľby v Spojených štátoch. Okrem toho, volebný rok za oceánom definovali aj rasové problémy, na ktoré zdá sa, ešte dlho nikto nenájde dostatočne dobrú a zároveň rýchlu odpoveď. 

No a viac si o téme povieme v štvrtej epizóde podcastovej minisérie Dobré ráno, Americký prezident. Moderuje Nikola Bajánová.

Podcast Dobré ráno | Denný podcast denníka SME je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.