Vylejeme Sputnik do kanála? Matovičove očakávania boli prehnané (7. 6. 2021)
23:45

Vylejeme Sputnik do kanála? Matovičove očakávania boli prehnané (7. 6. 2021)

07.06.2021

"Podaril sa mi malý veľký zázrak a stálo ma to veľa úsilia," takto predstavoval Igor Matovič ešte vo februári dohodu s Rusmi o dodávke dvoch miliónov vakcín Sputnika V.

V marci sa potom konala pamätná tlačovka na košickom letisku, ktorá odštartovala koaličnú krízu a od vtedy vakcíny čakali v sklade. Až dnes po vyše troch mesiacoch sa nimi začína očkovať, pri čom dávkam už o pár týždňov končí záruka.

A navyše - o vakcínu nie je veľký záujem. V prvý deň spustenia čakárne sa na ňu prihlásilo len 3000 záujemcov a každý ďalší deň pribúda približne tisícka ďalších.

Stihneme prvú várku Sputniku využiť včas a čo s ostatnými vakcínami, ktorých má byť ešte milión osemstotisíc? Jana Maťková sa pýtala redaktora denníka SME Jána Krempaského.

Zdroj zvukov: TV Markíza, OĽaNO -Facebook

Odporúčanie:

Jedna z mojich najobľúbenejších kapiel britská skupina UNKLE vydala na konci marca nový album s názvom Ronin. A vrelo ho odporúčam, ak máte radi tradičný trip-hop s presahom do tanečnej scény. Ja osobne som sa potešila skladbám, ktoré sa vracajú na začiatok tvorby UNKLE, keď bol súčasťou formácie aj DJ Shadow.

– 

Ak máte pre nás spätnú väzbu, odkaz alebo nápad, napíšte nám na dobrerano@sme.sk 

– 

Všetky podcasty denníka SME nájdete na sme.sk/podcasty 

– 

Podporte vznik podcastu Dobré ráno a kúpte si digitálne predplatné SME.sk na sme.sk/podcast 

– 

Odoberajte aj denný newsletter SME.sk s najdôležitejšími správami na sme.sk/suhrnsme 

– 

Ďakujeme, že počúvate podcast Dobré ráno.

Podcast Dobré ráno | Denný podcast denníka SME je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.