Kovařík si prevzal dekrét a potom si vypočul, že nie je ideálny (29. 1. 2021)
18:39

Kovařík si prevzal dekrét a potom si vypočul, že nie je ideálny (29. 1. 2021)

29.01.2021

Prichádza v čase, kedy vedenie polície čelí rozsiahlemu korupčnému vyšetrovaniu, po samovražde svojho predchodcu a počas obrovskej pandemickej krízy.

Peter Kovařík sa stal novým policajným prezidentom. Vo štvrtok podvečer ho vymenoval minister vnútra Roman Mikulec po tom, čo prešiel výborom v parlamente len vďaka hlasom opozície.

Kto je nový policajný prezident, čo ho čaká a čo od neho čakať, sa Nikola Bajánová pýta Petra Kováča.

Zdroj zvukov:

Odporúčanie:

Zatiaľ čo, zdá sa, väčšina ľudí pochopila, ako sa v pandémii správať, pribúda incidentov, kedy podaktorí s väčším výtlakom ako bežný smrteľník pravidlá nedodržiavajú. V tejto súvislosti ma zaujal text od Voxu, ktorý rozoberá, prečo v otázkach verejného zdravia nefunguje hanba, respektíve hromadné odsúdenie a škodoradosť na sociálnych médiách, aj keď to môže na chvíľu uspokojiť tých, ktorí trčia poctivo doma a robia čo môžu. Práve o týchto reakciách a ich následkoch, ako aj o tom, ako aj shaming má svoje hranice je text, ktorý je mojim dnešným odporúčaním na zaujímavý tip.

https://www.vox.com/22245094/gaysovercovid-pandemic-shaming 

– 

Ak máte pre nás spätnú väzbu, odkaz alebo nápad, napíšte nám na dobrerano@sme.sk 

– 

Všetky podcasty denníka SME nájdete na sme.sk/podcasty 

– 

Podporte vznik podcastu Dobré ráno a kúpte si digitálne predplatné SME.sk na sme.sk/podcast 

– 

Odoberajte aj denný newsletter SME.sk s najdôležitejšími správami na sme.sk/suhrnsme 

– 

Ďakujeme, že počúvate podcast Dobré ráno. 

Podcast Dobré ráno | Denný podcast denníka SME je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.