Štát ani neverí, že otestuje každého (19. 1. 2021)
23:50

Štát ani neverí, že otestuje každého (19. 1. 2021)

19.01.2021

Tak sa môžeme naučiť nové slovné spojenie: plošné skríningové pretestovanie.

V princípe platí, že premiér si presadil svoje a v týchto dňoch sa Slovensko znovu plošne testuje. Ak totiž negatívny test mať nebudete, od budúcej stredy nemôžete takmer nikam, ani do prírody či do práce.

Ako sa teda u nás budeme testovať, prečo a aký by mal byť výsledok?

Tomáš Prokopčák sa pýta Michala Katušku.

Zdroj zvukov: FR Úradu vlády SR

--

Odporúčanie:

Neviem, či to majú aj iné povolania, no novinári strašne radi rozprávajú o novinárčine, prípadne sledujú, ako sa iní rozprávajú o novinárčine. Takže mojim dnešným odporúčaním je síce nie až taký nový, ale celkom zaujímavý film The Post s Tomom Hanksom a Meryl Streep od Stevena Spielberga. V čomsi je ten film trochu naivný, v čomsi žurnalistiku vykresľuje nielen dobovo, ale aj romanticky, no je to pekná pocta odvážnym vydavateľom, novinárom aj ich zdrojom. Ak máte pred sebou voľný večer, skúste.

Film je dostupný napríklad na Netflixe: https://www.netflix.com/title/80192932?s=i&trkid=13747225

--

Máte pre nás spätnú väzbu alebo nápad, napíšte nám na dobrerano@sme.sk

--

Všetky podcasty denníka SME nájdete na sme.sk/podcasty (máme ich v ponuke takmer 20)

--

Podporte vznik podcastu Dobré ráno a kúpte si digitálne predplatné SME.sk: sme.sk/podcast

--

Odoberajte aj denný newsletter SME.sk s najdôležitejšími správami: sme.sk/suhrnsme

--

Ďakujeme, že počúvate podcast Dobré ráno.

 

Podcast Dobré ráno | Denný podcast denníka SME je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.