Čínsko-české vzťahy sú po návšteve Taiwanu napäté (3. 9. 2020)
15:34

Čínsko-české vzťahy sú po návšteve Taiwanu napäté (3. 9. 2020)

03.09.2020

Predseda českého senátu Miloš Vystrčil išiel na týždňovú návštevu Taiwanu. A to aj napriek nesúhlasu súčasnej vlády a prezidenta Miloša Zemana.

Svojím prejavom o slobode a demokracii v taiwanskom parlamente na seba strhol pozornosť svetových médií, ale aj hnev Pekingu. Ten sa teraz vyhráža čechom, že za návštevu v Taiwane zaplatia vysokú cenu.

O eskalácii čínsko-českých vzťahov sa Jana Maťková rozprávala so šéfom zahraničného oddelenia denníka sme Matúšom Krčmárikom.

Zdroje zvukov: iDnes.cz

Podcast Dobré ráno | Denný podcast denníka SME je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.