Mars ukáže, či sme na Zemi výnimoční (22. 2. 2021)
22:36

Mars ukáže, či sme na Zemi výnimoční (22. 2. 2021)

22.02.2021

Hovoria tomu sedem minút hrôzy. Zhruba toľko trvá zostupný manéver a zhruba toľko nemôžu vedci a inžinieri pri pristávaní na Marse našim zariadeniam pomôcť. Jednoducho, červená planéta je príliš ďaleko.

Koncom minulého týždňa však na Marse úspešne pristálo vozidlo Perseverance od NASA.

Čo tam ide robiť, prečo je to výnimočná misia... a prečo sme vlastne tak veľmi posadnutí Marsom a prečo ho skúmame?

Tomáš Prokopčák sa rozpráva s Ondrejom Podstupkom.

Zdroj zvukov: YT NASA

Odporúčanie:

Aj moje odporúčanie bude vesmírne, a zároveň filmové. Ak si chcete pripomenúť dosiaľ najväčšiu vesmírnu cestu človeka, pozrite si trebárs na Netflixe film First Man. Je to síce tak trochu Hollywood a nie dokumentárny film, no ak vás zaujíma program Apollo aj čriepky zo života Neila Armstronga, odporúčam. Film je to príjemný, pekne zachytáva atmosféru doby aj pocity a nastavenia vtedajších astronautov, a nevyhýba sa ani tragédiám.

– 

Ak máte pre nás spätnú väzbu, odkaz alebo nápad, napíšte nám na dobrerano@sme.sk 

– 

Všetky podcasty denníka SME nájdete na sme.sk/podcasty 

– 

Podporte vznik podcastu Dobré ráno a kúpte si digitálne predplatné SME.sk na sme.sk/podcast 

– 

Odoberajte aj denný newsletter SME.sk s najdôležitejšími správami na sme.sk/suhrnsme 

– 

Ďakujeme, že počúvate podcast Dobré ráno.

Podcast Dobré ráno | Denný podcast denníka SME je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.