Oznamovatelia korupcie sa po rokoch dočkajú ochrany (9. 2. 2021)
21:38

Oznamovatelia korupcie sa po rokoch dočkajú ochrany (9. 2. 2021)

09.02.2021

Už takmer dva roky sme mohli mať funkčný úrad, ktorý pomáha a chráni nahlasovateľov korupcie.

Chýbala však politická vôľa, téma sa mesiace odkladala bokom a dokonca hrozilo, že úrad nakoniec vôbec nevznikne.

Minulý piatok však parlament predsalen zvolil novú šéfku úradu Zuzanu Dlugošovú, ktorá má teraz inštitúciu vybudovať na zelenej lúke.

Ako úrad pomôže takzvaným whistleblowerom a dokáže prispieť k zníženiu miery korupcie na Slovensku? Jana Maťková sa pýtala advokátky Mariany Leontiev z Nadácie Zastavme korupciu.

Zdroj zvukov: TASR, Facebook - Úrad vlády SR 

Odporúčanie:

Ak vám rovnako ako mne chýba živá klubová scéna a výdatné elektronické beaty, poteší vás nový album severoírskeho DJ-ského dua Bicep. Album Isles vás aspoň na chvíľu vytrhne z týchto ponurých chladných dní a prinavráti do života kúsok letnej festivalovej atmosféry.

Nový album Bicep si môžete vypočuť na Spotify: https://open.spotify.com/artist/73A3bLnfnz5BoQjb4gNCga?si=hKPii74eSGq4bX2ZqCjgFg

– 

Ak máte pre nás spätnú väzbu, odkaz alebo nápad, napíšte nám na dobrerano@sme.sk 

– 

Všetky podcasty denníka SME nájdete na sme.sk/podcasty 

– 

Podporte vznik podcastu Dobré ráno a kúpte si digitálne predplatné SME.sk na sme.sk/podcast 

– 

Odoberajte aj denný newsletter SME.sk s najdôležitejšími správami na sme.sk/suhrnsme 

– 

Ďakujeme, že počúvate podcast Dobré ráno. 

Podcast Dobré ráno | Denný podcast denníka SME je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.