Ženy smú voliť sto rokov. Aký bol ich boj? (18. 8. 2020)
22:04

Ženy smú voliť sto rokov. Aký bol ich boj? (18. 8. 2020)

18.08.2020
Jedným z najvýznamnejších príbehov ženskej emancipácie je ich boj za právo odovzdať svoj hlas vo voľbách. Nebol ľahký, nebol ani krátky, no rozhodne to bol boj plný významných osobností. Bohužiaľ, mnoho z nich ostáva takmer v zabudnutí. Aj preto sa na ne a na cestu k všeobecnému volebnému právu Nikola Bajánová pýtala redaktorky Sone Jánošovej. Tento podcast bol pripravený ako súčasť osláv 100. výročia udelenia volebného práva ženám na našom území, ako aj v Spojených štátoch amerických. Je súčasťou projektu denníka SME podporovaného Veľvyslanectvom USA na Slovensku. Zdroj zvukov: History

Podcast Dobré ráno | Denný podcast denníka SME je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.