Heger si Matoviča a Sulíka neustráži, hrozí ďalšia kríza (30. 3. 2021)
25:54

Heger si Matoviča a Sulíka neustráži, hrozí ďalšia kríza (30. 3. 2021)

30.03.2021

Týždne hádok, zdĺhavého vyjednávania, ultimát, požiadaviek a demisii ministrov. Po takmer mesiaci turbulencie medzi koaličnými partnermi postupne utíchajú.

Igor Matovič sa po dlhom váhaní nakoniec funkcie premiéra plánuje vzdať a odovzdať ju do rúk straníckeho kolegu a súčasného ministra financií Eduarda Hegera. Na oplátku má rezort financií viesť práve Matovič a ostatné strany majú zaujať ministerstvá, ktoré im prislúchali aj doteraz.

Zásadnejšia rekonštrukcia vlády sa tak nekoná a odchádzajúci premiér to komentuje tým, že všetkým, ktorí žiadali jeho demisiu, odpustil.

Pomôže nová forma vlády upokojiť napäté vzťahy v koalícii? Alebo je odsúdená na ďalšiu krízu? Jana Maťková sa pýtala Petra Tkačenka, komentátora Denníka SME.

Zdroj zvukov: Úrad vlády SR - Facebook, Sloboda a solidarita - Facebook 

Odporúčanie:

Pravdepodobne poznáte dystopický seriál Príbeh služobníčky a asi aj viete, že ako predloha mu slúžila kniha od Margaret Atwoodovej. Viete však, kto je táto kanadská spisovateľka? Jej život, kariéru, aktivizmus v oblasti ženských práv a životného prostredia zobrazuje dokument Margaret Atwoodová: Moc slov na HBO Go.

– 

Ak máte pre nás spätnú väzbu, odkaz alebo nápad, napíšte nám na dobrerano@sme.sk 

– 

Všetky podcasty denníka SME nájdete na sme.sk/podcasty 

– 

Podporte vznik podcastu Dobré ráno a kúpte si digitálne predplatné SME.sk na sme.sk/podcast 

– 

Odoberajte aj denný newsletter SME.sk s najdôležitejšími správami na sme.sk/suhrnsme 

– 

Ďakujeme, že počúvate podcast Dobré ráno.

Podcast Dobré ráno | Denný podcast denníka SME je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.