Špeciálny podcast: Štastné a veselé s Milanom Lasicom (25. 12. 2020)
31:49

Špeciálny podcast: Štastné a veselé s Milanom Lasicom (25. 12. 2020)

25.12.2020

V dnešnom Dobrom ráne si môžete vypočuť vianočnú epizódu víkendového podcastu Mimóza. Herečky Janka Kovalčiková a Lenka Libjaková sa o Vianociach zhovárali so špeciálnym hosťom - Milanom Lasicom.

Okrem toho, že sa prebrali Vianoce Milana Lasicu sa rozobrali aj tieto témy:

Najnepôsobivejší najstarší vianočný stromček vo Veľkej Británii sa dedí už tretiu generáciu. Prežil zásah počas bombardovania Spojeného kráľovstva v roku 1940 a osem sťahovaní domácnosti. Umelý stromček vyzerá, že tých sto rokov bolo ozaj ťažkých.

Mariah Carey nakrútila 45 minút trblietavého obrazu, kde sa o pozornosť bije sýto červená, zelená a zlatistá farba. Jej program Magical Christmas sa za tri dni s stal jednotkou vo vyše sto krajinách. Mariah sa v programe vydá na severný pól, pomôcť Santa Clausovi. Inak hrozí, že tento rok nebude vo svete dostatočne vianočná atmosféra.

Deti z celého sveta posielajú listy, pohľadnice a kresby prostredníctvom projektu Vianočná pošta Ježiškovi už od roku 1999. Od vzniku projektu prišli na adresu takmer dva milióny pozdravov. Minulý rok zo 46 štátov sveta doputovalo celkom 93 429 listov. Najdlhší list s dĺžkou 20 metrov dostali od detí zo Základnej a materskej školy Horná Ždaňa. Najstaršou fanúšičkou je 97-ročná pani Anna z denného stacionára v Margecanoch, ktorá poslala na adresu Ježiškovi aj kresbu.

Ak ešte nepoznáte víkendový podcast Mimóza, predchadzajú epizódy si môžete vypočuť na tomto mieste.

Všetky podcasty denníka SME si môžete vypočuť na jednom mieste na podcasty.sme.sk.

Podcast Dobré ráno | Denný podcast denníka SME je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.