Dobré ráno brand: V roku 2020 rástli platby kartami, v obchodoch aj online
21:43

Dobré ráno brand: V roku 2020 rástli platby kartami, v obchodoch aj online

24.04.2021

Aj dnes sa stane, že chcete platiť kartou, no nemôžete, preto obchodníci platbu kartou neprijímajú. Dôvody môžu byť rôzne, no ako ukazujú viaceré dáta, s možnosťou elektronických platieb rastú aj tržby. Prečo sa teda ešte aj v roku 2021 nájdu ľudia, ktorí chcú iba hotovosť? Minulý rok ukázal, že ochota platiť kartami je stále väčšia. Príčinu možno hľadať v pandémii, ale nielen. Martin Králik z kaviarní Pán Králiček hovorí, že platby či už kartou, mobilom alebo hodinkami sú pohodlnejšie a bezpečnejšie. Potvrdzuje to aj Martina Zrníková, expertka pre firemné bankovníctvo Slovenskej sporiteľne.

Rozprávala sa s nimi Nikola Bajánová.      

Tento podcast vznikol v spolupráci so Slovenskou sporiteľňou.

– 

Ak máte pre nás spätnú väzbu, odkaz alebo nápad, napíšte nám na dobrerano@sme.sk 

– 

Všetky podcasty denníka SME nájdete na sme.sk/podcasty 

– 

Podporte vznik podcastu Dobré ráno a kúpte si digitálne predplatné SME.sk na sme.sk/podcast 

– 

Odoberajte aj denný newsletter SME.sk s najdôležitejšími správami na sme.sk/suhrnsme 

– 

Ďakujeme, že počúvate podcast Dobré ráno.

Podcast Dobré ráno | Denný podcast denníka SME je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.