Americká polícia sa musí zmeniť (9. 6. 2020)
21:27

Americká polícia sa musí zmeniť (9. 6. 2020)

09.06.2020

Trúchlia, smútia a zároveň prejavujú obrovský hnev a odhodlanie nepoľaviť. Hovoria, že to za čo bojujú, je väčšie ako strach zo šírenia koronavírusu.

Ten si v Spojených štátoch vyžiadal už viac ako stotisíc obetí a popri tom dáva zabrať tamojšej ekonomike.

Napriek tomu - protesty po smrti Afroameričana Georga Floyda vstupujú do tretieho týždňa a zdá sa, že postupne prinášajú aj prvé výsledky.

Po rokoch sa debata o nastavení polície posúva ku konkrétnym zmenám.

Aké to sú a ide len v nich len o jednotlivosti alebo sa v Spojených štátoch spúšťa obrovská reforma toho, kto má v udržiavaní poriadku v krajine navrch?

Nikola Bajánová sa pýtala zahraničnopolitického reportéra SME Lukáša Onderčanina.

Zdroje zvukov: CBS New York, AP, NBC News, CBSN

  • Podcast Dobré ráno vzniká vďaka práci našich kolegov, reportérov a editorov v denníku SME. Ak chcete podporiť hľadanie faktov a pravdy, najľahšie to urobíte kúpou predplatného SME na sme.sk/podcast.
  • Teraz nás môžete podporiť aj kúpou podcastového hrnčeka s digitálnym predplatným. Pre tých, ktorí už majú predplatné, ale chcú iba hrnček, máme aj hrnček bez predplatného. Na adrese sme.sk/hrnceky nájdete celú ponuku.

Podcast Dobré ráno | Denný podcast denníka SME je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.