Zákaz vychádzania, zatvorené obchody. Opatrenia prišli neskoro (17. 12. 2020)
22:59

Zákaz vychádzania, zatvorené obchody. Opatrenia prišli neskoro (17. 12. 2020)

17.12.2020

Zákaz vychádzania od soboty 19. decembra do nedele 10. januára s množstvami výnimiek.

Vláda po veľkých naliehaniach konečne predstavila plán, aké opatrenia budú platiť cez vianočné sviatky. No nejde o formu lockdownu, ktorého sa dožadovali odborníci.

Zvláštne bolo, že pri predstavovaní pravidiel boli len ministri, nie premiér Igor Matovič, ktorý sa dovtedy zúčastňoval na každej tlačovke. Čo sa to vo vláde vlastne deje a čo nás presne v nasledujúcich dňoch čaká?

Jana Maťková sa pýtala redaktora denníka SME Jána Krempaského.

Zdroj zvukov: FB Úradu vlády SR

Odporúčanie

O hudbe sa dá rozprávať v rovine páči/nepáči, no dokážu sa o nej viesť aj dlhé a vášnivé diskusie. Veď práve zvuky, harmonické či disharmonické ruchy a melódie nás ako ľudstvo sprevádzajú už tisícročia.

Naši kolegovia z podcastu Pravidelná dávka sa v dieli Hudba ako filozofická otázka zamýśľajú nad tým, akú úlohu hrá hudba v našich životoch, či sa ňou dá manipulovať a či je práve klasická hudba ideálom.

A keď už sme pri hudbe, nezabudnite, že sme pre vás pripravili aj vianočný playlist na Spotify s názvom Vianoce s podcastom Dobré ráno. Môže to byť ako výborný podmaz pri ozdobovaní stromčeka či vianočnom pečení.

Podcast Dobré ráno | Denný podcast denníka SME je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.