Cyklistom ide o život. Ako jazdiť bezpečne? (1. 7. 2021)
20:57

Cyklistom ide o život. Ako jazdiť bezpečne? (1. 7. 2021)

01.07.2021

Bicykle z ciest nezmiznú. Ak niečo, tak ich bude jedine pribúdať. Či už hovoríme o športovej cyklistike alebo spôsobe prepravy napríklad do práce.

Medzi rokmi 2014 a 2019 sa na našich cestách ľahko zranilo necelých dvetisíc cyklistov a cyklistiek, ťažko takmer 500 a o život dohromady prišlo 75 ľudí.

O bezpečnej vzdialenosti, ktorou by vodiči mali cyklistov predbiehať, sa hovorí už roky. Cyklochodníkov nepribúda želaným tempom, v niektorých obciach nemajú ani jeden kilometer a tak sa o cesty musia deliť skupiny s mimoriadne nevyrovnanými silami.

O jeden a pol metri, ale nielen, sa Nikola Šuliková Bajánová rozpráva s bývalým profesionálnym cestným cyklistom Martinom Velitsom.

Zdroj zvukov: 

Odporúčanie:

Sú tu síce prázdniny, leto a to sa veľmi s pozeraním seriálov nemusí, ale aj tak mám pre vás práve takýto tip. Nejde o žiaden nový objav ale starší seriál Girls, ktorý aktuálne streamuje HBO Go. Nechcem ho stavať do kontrastu so Sexom v meste, ale dá sa povedať, že do veľkej miery rozvrátil to, ako sa zobrazuje život mladých ľudí, najmä žien v televízii

 

Zdroj zvukov: TV Markíza

– 

Ak máte pre nás spätnú väzbu, odkaz alebo nápad, napíšte nám na dobrerano@sme.sk 

– 

Všetky podcasty denníka SME nájdete na sme.sk/podcasty 

– 

Podporte vznik podcastu Dobré ráno a kúpte si digitálne predplatné SME.sk na sme.sk/podcast 

– 

Odoberajte aj denný newsletter SME.sk s najdôležitejšími správami na sme.sk/suhrnsme 

– 

Ďakujeme, že počúvate podcast Dobré ráno.

Podcast Dobré ráno | Denný podcast denníka SME je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.