Gastro je na kolenách, väčšina podnikov pandémiu neprežije (15. 2. 2021)
21:50

Gastro je na kolenách, väčšina podnikov pandémiu neprežije (15. 2. 2021)

15.02.2021

Hoci ešte stále beží pomoc vlády na udržanie zamestnanosti a vykrytie výpadkov podnikateľov, už teraz klesá zamestnanosť v najpostihnutejších sektoroch. V ubytovacích službách klesla o 26 percent, a v reštauráciách o 12 percent.

Mnohé podniky a ubytovania sú zatvorené už od marca len s malou prestávkou a krachujú. Prvá pomoc z vlády im vykryla len časť výpadkov a hrozí, že mnohí z nich sa z tejto krízy už nespamätajú.

Viac na túto tému rozprávala Zuzana Kovačič Hanzelová s Otom Kóňom, spoluautorom viacerých iniciatív, ktoré sa momentálne snažia pomôcť najviac postihnutým odvetviam.

Zdroj zvuku: 10pregastro

Odporúčanie:

New York Times zostrihali 38 minútové video, ktoré mapuje, ako sa vyvíjali klamstvá Donalda Trumpa a ako si vyrobil alternatívnu realitu pre seba aj svojich voličov.

https://www.nytimes.com/interactive/2021/02/09/us/trump-voter-fraud-election.html?referringSource=articleShare 

– 

Ak máte pre nás spätnú väzbu, odkaz alebo nápad, napíšte nám na dobrerano@sme.sk 

– 

Všetky podcasty denníka SME nájdete na sme.sk/podcasty 

– 

Podporte vznik podcastu Dobré ráno a kúpte si digitálne predplatné SME.sk na sme.sk/podcast 

– 

Odoberajte aj denný newsletter SME.sk s najdôležitejšími správami na sme.sk/suhrnsme 

– 

Ďakujeme, že počúvate podcast Dobré ráno.

Podcast Dobré ráno | Denný podcast denníka SME je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.