Dušan Kováčik vyhral na Ústavnom súde, vo väzbe však zostáva (30. 6. 2021)
19:55

Dušan Kováčik vyhral na Ústavnom súde, vo väzbe však zostáva (30. 6. 2021)

30.06.2021

Dušan Kováčik bol špeciálnym prokurátorom 17 rokov, teraz sedí už od októbra – je v kolúznej aj preventívnej väzbe.

Známy bol tým, že za osem rokov nepodal ani jednu obžalobu v 61 prípadoch, že nevysvetlil 200 tisíc eur vložených v hotovosti na svoj bankový účet, a dnes je obžalovaný z účasti zločineckej skupiny a z prijímania úplatkov. Od októbra sa mu podarilo prvý raz uspieť na ústavnom súde, ktorý vrátil rozhodovanie o jeho väzbe späť na Najvyšší súd.

Zuzana Kovačič Hanzelová sa na túto tému pýta reportéra denníka SME Romana Cuprika.

Zdroj zvukov: TV Markíza - tvnoviny.sk, Smer - SD - Facebook, SME

Odporúčanie:

Seznam správy má vynikajúcu podcastovú minisériu  Ve stínu celibátu o zneužívaní kňazmi – tentokrát nie malých chlapcov, ale dievčat. Fascinujúcich 5 dielov podrobne vysvetľuje dynamiku, problémy, aj krytie jednotlivých kňazov.

https://www.seznamzpravy.cz/sekce/ve-stinu-celibatu 

– 

Ak máte pre nás spätnú väzbu, odkaz alebo nápad, napíšte nám na dobrerano@sme.sk 

– 

Všetky podcasty denníka SME nájdete na sme.sk/podcasty 

– 

Podporte vznik podcastu Dobré ráno a kúpte si digitálne predplatné SME.sk na sme.sk/podcast 

– 

Odoberajte aj denný newsletter SME.sk s najdôležitejšími správami na sme.sk/suhrnsme 

– 

Ďakujeme, že počúvate podcast Dobré ráno.

Podcast Dobré ráno | Denný podcast denníka SME je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.