Zákaz interrupcií poslanca Čepčeka je absurdný (3. 6. 2021)
26:57

Zákaz interrupcií poslanca Čepčeka je absurdný (3. 6. 2021)

03.06.2021

Už sme si akosi zvykli, že každého pol roka je v parlamente nový a nový návrh na obmedzenie interrupcií. Ich počet pri tom na Slovensku stále klesá a momentálne je historicky najnižší vôbec.

Poslanec za OĽANO Čepček navrhuje poľský model – teda úplný zákaz interrupcií, okrem poškodenia plodu, ohrozenia zdravia matky, a znásilnenia. Prečo poslanci dokola riešia zákaz interrupcií, ktorý podľa odborníkov ich počet aj tak nezníži? A prečo napríklad práva žien pri pôrode na Slovensku nikto nerieši?

Zuzana Kovačič Hanzelová sa na túto tému pýta právnej expertky z Občan, demokracia a zodpovednosť Janky Debrecéniovej.

Odporúčanie:

Hoci Princ Harry plní titulky bulváru kvôli svojmu odchodu z kráľovskej rodiny, s Oprah Winfrey urobili výnimočný projekt – 5 dielna dokuséria Me, you cant see, sa venuje vážnym duševným poruchám a destigmatizuje psychické ochorenia a problémy. Ide do hĺbky, ukazuje mnohé ťažké diagnózy a hovorí o tom, že už musíme prestať nadávať ľuďom do bláznov, a liečiť nielen telo, ale aj dušu. Me you cant see na Apple TV.

– 

Ak máte pre nás spätnú väzbu, odkaz alebo nápad, napíšte nám na dobrerano@sme.sk 

– 

Všetky podcasty denníka SME nájdete na sme.sk/podcasty 

– 

Podporte vznik podcastu Dobré ráno a kúpte si digitálne predplatné SME.sk na sme.sk/podcast 

– 

Odoberajte aj denný newsletter SME.sk s najdôležitejšími správami na sme.sk/suhrnsme 

– 

Ďakujeme, že počúvate podcast Dobré ráno.

 

Podcast Dobré ráno | Denný podcast denníka SME je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.