Dobré ráno, americký prezident: Víťaz berie všetko (2. časť minisérie)
20:46

Dobré ráno, americký prezident: Víťaz berie všetko (2. časť minisérie)

28.10.2020

Hillary Clintonová v roku 2016 získala o takmer tri milióny hlasov viac ako Donald Trump, napriek tomu sedí v Bielom dome práve on. Menšinovým prezidentom zostal prakticky počas celého funkčného obdobia. 

Ako vôbec voľby v Spojených štátoch prebiehajú, prečo takýto systém udržiavajú už viac ako 200 rokov a čo sa mu v súčasnosti vyčíta? Povieme si v druhej časti podcastovej minisérie Dobré ráno, Americký prezident, ktorá sa venuje hlavne americkému volebnému systému.

Moderuje Nikola Bajánová.

Podcast Dobré ráno | Denný podcast denníka SME je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.