Špeciál: Súvisí tornádo na Morave s klimatickou zmenou? (reportáž)
01:04:17

Špeciál: Súvisí tornádo na Morave s klimatickou zmenou? (reportáž)

03.07.2021

Torzá domov bez striech a okien, odviate autá, vyvtrátené stromy a pomníky na cintorínoch. Minulotýždňové tornádo na Morave spôsobilo veľký šok a mnohých pripravilo o domov. Začala sa diskusia aj o tom, či takýto jav bude v našich zemepisných šírkach bežný a či k nemu neprispieva práve klimatická zmena.

Naša kolegyňa Katarína Kozinková, ktorá každú druhú stredu pripravuje Klímapodcast, sa išla osobne pozrieť do obcí zasiahnutých ničivým tornádom. Rozprávala sa s obyvateľmi Moravskej Novej Vsi a aj s meteorológom Tomášom Púčikom, napríklad o tom, ako tornádo vzniká.

Ak vás zaujímajú aj ďalšie témy o klíme, začnite odoberať Klímapodcast vo svojej obľúbenej podcastovej aplikácii. Všetky diely Klímapodcast nájdete tu: https://podcasty.sme.sk/t/8543/klimapodcast

Ak nám k epizóde chcete napísať komentár alebo pripomienku, môžete tak urobiť na klimapodcast@sme.sk.

Podcast Dobré ráno | Denný podcast denníka SME je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.