Kultúra je na kolenách, pomoc štátu prichádza neskoro (9. 10. 2020)
22:27

Kultúra je na kolenách, pomoc štátu prichádza neskoro (9. 10. 2020)

08.10.2020

"Sme dnes ako poľnohospodári, ktorým mráz spálil úrodu. Mnohí z nás nemôžu vykonávať svoju prácu od 10. marca až doteraz a ešte veľmi dlho ani môcť nebudú."

Tieto slová adresovali slovenskí umelci premiérovi Igorovi Matovičovi v otvorenom liste. Kritizujú, že od jari nedostali adresnú finančnú pomoc, pričom mnohým klesol príjem aj o viac ako 80 %.

O aktuálnej situácii v kultúrnej obci a o tom, či vôbec prežije, sa Jana Maťková rozpráva so Zuzanou Mistríkovou, filmovou producentkou a prezidentkou Asociácie nezávislých producentov.

Zdroj zvukov: TA3

Podcast Dobré ráno | Denný podcast denníka SME je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.