27. Existuje supermarketová pokladničná etika?
17:10
Podcast: Dilemy

27. Existuje supermarketová pokladničná etika?

31.03.2017
V podcaste Dilemy z dielne MONO.sk diskutujeme o každodenných problémoch, ktoré trápia vás i nás. Pošlite nám tie svoje na otazky@mono.sk. V tomto diele podcastu sme diskutovali o týchto otázkach: Aká je moderná supermarketová etika? V Tescu Express je osamelý pokladník a oproti nemu dve prázdne samoobslužné pokladne. Urazím ho, keď ich použijem, a dám mu tak vedieť, že je nahraditeľný automatom? Alebo práve naopak ulahodím, pretože ho nebudem obťažovať prácou, ktorú vie urobiť aj automat a on môže ísť robiť niečo s pridanou hodnotou človeka, čo zatiaľ v predajni roboty nenahradia, napríklad dokladať tovar? Moja mama je pohádaná so súrodencami kvôli dedičstvu. Niektorí moji bratranci a sesternice sa so mnou prestali rozprávať, čo mi je veľmi ľúto. Nemyslím si, že keď sú naši rodičia pohádaní, tak aj my bratranci a sesternice musíme popretŕhať rodinné zväzky. Ale postoj niektorých z nich je taký, že si ma na Facebooku dokonca zablokovali. Je tu vôbec nejaký argument, ako im dať najavo, že takto by to nemuselo byť? Pri prerábaní bytu som mala možnosť ušetriť tým, že zaplatím remeselníkov priamo na ruku. Ušetrím ja aj oni, odvody a dane sú zdieraním. Kde je hranica toho, kedy už sú dane, teda zákon neúsnosné pre občanov a ich obchádzanie nie je nemorálne? Diskutovali: Anna Remišová, Fero Paulíny, Veronika Pizano Produkcia: Veronika Pizano Hudba a strih: Marián Jaslovský Štúdio: http://jaslovsky.sk Podcast Dilemy vám prinieslo http://www.MONO.sk

Podcast Dilemy je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Kategórie: Spoločnosť
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.